03 | 03 | 2021
Науковцям
ВДС бібліотеки
Послуги бібліотеки
Інституційний репозитарій

URAN

Академічна доброчесність

Контроль якості та безпечності харчової продукції
Головна Інформація для читачів
Останні виставки
Останні новини
Останні новини
Бібліотека – центр формування культури академічної доброчесності PDF Друк e-mail
Вівторок, 07 липня 2020, 14:37

БІБЛІОТЕКА – ЦЕНТР ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

https://ula.org.ua/255-programi-proekti/3582-kultura-akademichnoi-dobrochesnosti-rol-bibliotekАкадемічна доброчесність – це моральний кодекс та етичні правила цивілізованої наукової й освітньої спільноти. Стаття 42 Закону України «Про освіту» подає таке визначення поняття «академічна доброчесність»: «Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень» [1].

Зважаючи на важливість упровадження академічної доброчесності в Україні, статтю 58 Закону України «Про вищу освіту» доповнено пунктом 31 {згідно із Законом № 2145-VIII від 05.09.2017}, який наголошує, що дотримання в освітньому процесі та науковій (творчій) діяльності академічної доброчесності та забезпечення її дотримання здобувачами вищої освіти – є одним з важливих обов’язків науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників [2].

Електронне видання «Профіль компетентностей бібліотекарів з академічної доброчесності» наголошує, що «надання доступу до систем виявлення текстових збігів/ідентичності/схожості» є одним з важливих напрямів діяльності бібліотеки [3].

Із цією метою бібліотека ПУЕТ склала список програм, які надають безкоштовні послуги з перевірки текстів на унікальність.

СПИСОК ПРОГРАМ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ НА ПЛАГІАТ

  1. Advego Plagiatus http://advego.ru/plagiatus/ – одна із кращих і найшвидших програм для перевірки будь-яких текстів на унікальність. Для перевірки тексту його необхідно скопіювати у вікно із програмою і натиснути кнопку перевірки. Сайти, де знайшлися такі ж матеріали тексту, відображатимуться в нижньому вікні програми.
  2. Unichek https://unicheck.com/ – потужний інтелектуальний сервіс. Завдяки поєднанню надсучасних технологій та інтуїтивного дизайну Unicheck допомагає підвищити якість оригінальних текстів, а не просто вказує на текстові збіги (обов’язкова реєстрація та створення особистого кабінету).
  3. https://my.plag.com.ua/ – безкоштовний сервіс перевірки, багатомовний, професійний, інтерактивний, але є платні послуги для прискорення обробки. Обов’язкова реєстрація.
  4. https://content-watch.ru/text/ – онлайн перевірка на плагіат – безкоштовно, швидко та без реєстраціі! Ретельний аналіз тексту та пошук копій в Інтернеті. Спеціально розроблений алгоритм перевірить ваш текст на унікальность та відразу дасть результат.
  5. https://advego.com/antiplagiat/ – антиплагіат онлайн – безкоштовний сервіс перевірки тексту на плагіат, дублікати. Завдяки спеціальним алгоритмам антиплагіату текст надійно перевіряється на унікальність навіть після обробки синонімайзерами та програмами для «обходу антиплагиату», «підвищення» оригінальності статті відсотка плагіату документа.

Інформаційні джерела

  1. Про освіту : Закон України від 05.09.2017 № 2145-VIII [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text (дата звернення:06.07.2020) – Назва з екрана.
  2. Про вищу освіту: Закон України від 01.07.2014 № 1556-VII [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#Text (дата звернення:06.07.2020) – Назва з екрана.
  3. Профіль компетентностей бібліотекарів з академічної доброчесності [Електронний ресурс] : рекомендації / О. Бруй, Л. Савенкова, С. Чуканова; за участі:О. Ляху, О. Мурашко; рецензент: О. Гужва; Українська бібліотечна асоціація, Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Наукова бібліотека Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія». – Київ : Українська бібліотечна асоціація, 2019. – Онлайновий ресурс. – 16 с. – Режим доступу: https://ula.org.ua/images/uba_document/publications/AI_Profil_2019.pdf (дата звернення:06.07.2020) – Назва з екрана.
 
Рідкісні та цінні видання бібліотеки ПУЕТ PDF Друк e-mail
П'ятниця, 05 червня 2020, 10:53

Рідкісні та цінні видання бібліотеки ПУЕТ

 Бібліотека ПУЕТ уже багато років зберігає видання, про які не здогадуються навіть старожили університету. Отож, прийшов час розповісти про них, відкривши студентам та викладачам нові сторінки нашої бібліотеки.

Зібрання рідкісних видань бібліотеки ПУЕТ нараховує близько 200 примірників наукових і науково-популярних видань з економіки. 

Предметом нашої гордості є Енциклопедичний словник Брокгауза та Ефрона у 82 томах, виданий у Санкт-Петербурзі в 1890-1907рр. Словник є найбільшою універсальною енциклопедією Російської імперії. Нині він є суспільним надбанням. Хоча в науково-технічному плані енциклопедія вже застаріла, але багато її статей, як і раніше, репрезентують виняткову інформацію.

Досліджуючи рідкісні та цінні книги, можна натрапити на видання, що свого часу були надзвичайно популярні та корисні в тих чи тих галузях науки (Сводъ о торговыхъ сборахъ 1892г., «Сборник грамот коллегии экономии Двинского, Кольского, Кеврольского-Мезенского и Важского уездов 1929 г., Кооперація въ сельскомъ хозяйстве Германіи и Франціи 1907 г., История хозяйства : очерки всеобщей социальной и экономической истории, 1923 г., Исторія экономическихъ ученій. Луидже Коссе профессора Павійскаго университета, 1900 г.).

Дивне почуття охоплює нас, коли ми торкаємось цих пересушених часом сторінок, цих потертих обкладинок. Ці томи несуть нам вісточку з тієї епохи, коли до друкованого видання ставилися зовсім інакше, ніж сьогодні. Тоді кожна книга була цілим витвором мистецтва, вона відбивала в собі роки напруженої та творчої праці.

З метою збереження фізичного стану раритетних видань та забезпечення більш широкого доступу користувачів у планах бібліотекарів створити віртуальну виставку «Рідкісні та цінні видання». 

Отже, бібліотека ПУЕТ пропонує всім науковцям, дослідникам і студентам ближче ознайомитися із цими та багатьма іншими виданнями, завітавши на сайт бібліотеки.

 
Українські бібліотеки і пандемія COVID-19 PDF Друк e-mail
Неділя, 19 квітня 2020, 23:27

Українські бібліотеки і пандемія COVID-19

covid19

Непередбачуваність у вигляді епідемії коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Бібліотечні установи закриваються на карантин, користувачі стають віддаленими, але від того не менш важливими та потрібними. Як діяти бібліотечним фахівцям у такій ситуації, як організувати дистанційну роботу бібліотеки?

Що пропонують бібліотеки України своїм користувачам під час вимушених канікул? Найперше, радять зберігати спокій та читати онлайн з користю для саморозвитку та без ризику зараження. Радять за допомогою онлайн-сервісів та ресурсів підібрати книги для читання, ознайомитись з повнотекстовими виданнями, здобути та перевірити нові знання за допомогою інтерактивних вправ, отримати допомогу віртуальних бібліографів, знайти необхідні матеріали для дистанційного навчання.

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого пропонує скористатися своїми онлайновими інформаційними ресурсами: електронним каталогом, базами даних, електронною бібліотекою «Культура України», віртуальною довідкою та виставками нових надходжень документів. Вона дає поради колегам як продовжувати надавати просвітницькі та інформаційні послуги залежно від можливостей кожної бібліотеки. Детальніше див. https://nlu.org.ua/.

Національна бібліотека України для дітей надає своїм користувачам інформацію про сайт бібліотеки, блоги та сторінки в соціальних мережах, електронні ресурси, такі як Ключ (краща література юним читачам), електронний каталог, електронна бібліотека, Книжкограй, інтерактивні та інтернет-ресурси, пропонує віртуальну довідку та нагадує про інтернет-безпеку для дітей.

Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського на новому інформаційному сервісі «Електронна вітрина нових надходжень» демонструє електронні виставки книг.

Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка КПІ імені Ігоря Сікорського та інші університетські бібліотеки також пропонують користувачам електронні ресурси – бази даних для навчання та досліджень, пошукові системи, веб-портали, репозитарії тощо.

І ще багато прикладів креативності українських бібліотек наведено на порталі УБА (https://bit.ly/2xYcbrJ).

Бібліотеки та бібліотекарі – надійні партнери влади в інформуванні місцевих спільнот щодо профілактики та боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19. Потрібно не забувати про критичне ставлення до інформації, адже інформація – рятує, а дезінформація – шкодить. Уміння брати інформацію з надійних джерел, порівнювати й критично осмислювати її, відсіювати неправду і дезінформацію стає основою індивідуальної і колективної безпеки. Бібліотекарі як фахівці з інформації повинні розрізняти неправдиву інформацію та навчати цьому своїх користувачів.

Майже мільярд людей по всьому світу змушені не покидати власні домівки, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Вірус мутує, тому визначити межі карантину важко. Це деякою мірою тест на нашу людяність. Бібліотеки, особливо в невеликих населених пунктах, можуть допомогти людям не відчувати себе самотніми.

З часом епідемія закінчиться, але світ після епідемії буде іншим. Вочевидь, частка цифрових технологій і темпи їхнього зростання будуть збільшуватись. Віддалена робота та віртуальні сервіси можуть стати нормою. Більше уваги буде приділятись екології, поширенню здорового способу життя, профілактиці та превентивним заходам.

Можливо більше уваги люди стануть приділяти регіональному розвитку. Окрім того, коронавірус серйозно вплине на світову економіку та призведе до фінансової кризи. Криза збільшить безробіття, повернення трудових мігрантів, можливо деякий час частина персоналу установ та організацій буде у відпустках.

Все це так чи інакше зачепить Україну і не зможе не позначитись на бібліотечній справі. Уже зараз потрібно аналізувати ці виклики та перспективи, продумувати стратегію розвитку бібліотечної справи і кожної окремої бібліотеки після пандемії та економічної кризи. Карантин вивільняє для цього час. Залишайтесь здорові та працюйте на перспективу!

Тетяна Богуш, членкиня Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація
БібліоТека. Бюлетень Української бібліотечної асоціації, №1, 2020 р.

 
Звернення Української бібліотечної асоціації щодо COVID-19 PDF Друк e-mail
Неділя, 19 квітня 2020, 23:24

Звернення Української бібліотечної асоціації щодо COVID-19

ВГО Українська бібліотечна асоціація – всеукраїнська громадська професійна організація, яка об’єднує понад 5 тисяч індивідуальних членів, близько 100 організацій-партнерів та відкрита для всіх, хто зацікавлений у розвитку бібліотек та бібліотечної справи.

Ми підтримуємо всіх наших членів і партнерів, а також усіх бібліотекарів та бібліотеки, які поки не мають офіційних відносин з Асоціацією.

Сьогодні, коли світом шириться пандемія COVID-19, в Україні з 13 березня 2020 р. оголошено карантин. Це - рішення Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», а також рішення місцевого самоврядування в окремих містах і територіальних громадах.

З 17 березня 2020 р. карантинні заходи посилюються, закриваються для відвідування публічні заклади, у тому числі бібліотеки. Ми звертаємось до членів ВГО Українська бібліотечна асоціація та усіх бібліотекарів.

Давайте підтримаємо наших користувачів та організуємо дистанційне обслуговування.

Давайте поширювати достовірну інформацію як запобігти розповсюдженню коронавірусу COVID-19.

Ми звертаємось до керівників бібліотек.

Давайте підтримаємо один одного та організуємо дистанційну роботу бібліотекарів там, де це можливо.

Ми звертаємось до влади.

Бібліотеки та бібліотекарі – ваші надійні партнери в інформуванні місцевих спільнот щодо профілактики та боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 та неправдивою інформацією.

Зберігаємо спокій та дотримуємось заходів безпеки.

БібліоТека. Бюлетень Української бібліотечної асоціації, №1, 2020 р.

 
Відбулися чергові курси підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів PDF Друк e-mail
П'ятниця, 28 лютого 2020, 00:00

Відбулися чергові курси підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів

Із метою підвищення фахової компетентності шкільних бібліотекарів на замовлення Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради в період із 17 лютого по 28 лютого 2020 року організовано та проведено курси підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів за акредитованою спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа за освітньою програмою «Інновації у бібліотечній справі: методи, підходи, технології».

Під час підвищення кваліфікації розглядалися такі теми: створення та функціонування автоматизованої бібліотечної інформаційної системи; інноваційні інформаційні ресурси та технології обслуговування читачів тощо.

Програма курсів передбачала не тільки отримання теоретичних знань, а й проведення практичних занять із їх застосування, виконання завдань для самостійної роботи. Співробітники центру інформаційного забезпечення освітнього процесу під керівництвом директора центру Л. М. Діденко цікаво та змістовно провели лекції, презентації, практичні заняття, консультації, мінітренінги.

Висловлюємо щиру вдячність слухачам за проявлені увагу, зацікавленість, наполегливість, активну роботу під час проведення  курсів.  Бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 2 з 37
Google перекладач
Ukrainian Armenian Azerbaijani Belarusian Chinese (Simplified) English French Georgian German Italian Latvian Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish
Техники управления агрессией
Самопрезентация: теории, исследования, тренинг
Банер
Оцініть якість обслуговування і компетентність співробітників бібліотеки