15 | 01 | 2021
Головна
Останні новини
Інформація для читачів

БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 28 грудня 2020, 10:50

logo biblБІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ

З питань підписання обхідних листів, отримання та здачі книг звертатися за телефоном +38-098-759-40-17 або електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Останнє оновлення на Понеділок, 28 грудня 2020, 11:03
 
Буккросинг у бібліотеці ПУЕТ PDF Друк e-mail
Четвер, 15 жовтня 2020, 09:00

БУККРОСИНГ У БІБЛІОТЕЦІ ПУЕТ

Книги – це скарби людського розуму, які мають переходити у спадок
від покоління до покоління на вжиток тих, хто народиться згодом.

(Д. Аддісон)

У 2015 році бібліотека ПУЕТ долучилась до Всесвітнього проєкту популяризації та поширення книг буккросинг (англ. bookcrossing – переміщення книги). У фойє загального читального залу встановлено окремий стелаж, на якому розміщено книги для читання та передавання друзям. Ідея буккросингу проста – прочитавши книгу, людина залишає її в людному місці для іншого читача.

До всеукраїнського Дня бібліотек, завдяки небайдужим поціновувачам книг, стелаж буккросингу наповнився новими виданнями.

Тож, запрошуємо переглянути куточок буккросингу. Можливо, саме там ви знайдете ту книгу, яка стане вашою улюбленою.

 
Всеукраїнський день бібліотек 2020 PDF Друк e-mail
Вівторок, 29 вересня 2020, 11:01

foto den bibliotek

Дорогие коллеги!! С наступающим профессиональным праздником вас, с Всеукраинским днем библиотек! Несмотря на все сложности жизни, желаю вам крепкого здоровья, благополучия, оптимизма! Вы – самые умные, добрые, терпеливые! Радуйтесь каждому новому дню! И пусть он приносит только хорошие и радостные мгновения!!

Я беру в руки старую книгу с обложкою светлою.
Просто, кем-то подаренный маленький томик поэзии.
С самой первой страницы, ступая тропою заветною,
В ярком облике слов открываю большие созвездия.

Наполняюсь всецело прекрасным, и добрым, и вечным,
Забывая мирские проблемы, дневную усталость.
И плывут вслед за рифмами ровно, но так быстротечно
Мои нежность и грусть, а порою нежданная радость.

Как меняется жизни пейзаж, исподволь замечаю.
У природы, на диво, причудливы дней акварели.
И от летнего солнца в осеннем багрянце витаю,
От жемчужных морозных узоров до звонкой капели.

Я всегда возвращаюсь в тот мир, где надежды и грезы
Обретают свой истинный смысл без корысти и фальши.
Там, где странствия ветры вольны и смятения грозы,
Увлекая, ведут за собою все дальше и дальше.

В каждой строчке какая-то тайна, а может загадка.
Чувства так многогранно овеяны новью.
Устремляться за смелой мечтой упоительно сладко.
И пленить свое сердце лишь только вселенской любовью.

Невесомой пушинкой взмываю к далеким вершинам.
Океанские волны фантазий мне, явно, подвластны.
Но в земных поэтических ритмах, в порыве едином,
Вдохновенно живу... И, наверное, это прекрасно!...

Я беру в руки старую книгу и, словно бы с песнею
Вновь звучит моя молодость бойкою певчею птицею.
А еще, несомненно, слышны отголоски профессии
С ее милыми, славными и дорогими мне лицами!!!

Шляховая Н. Е.

 
Екскурсія біліотекою PDF Друк e-mail
Четвер, 24 вересня 2020, 08:54

Другий рік поспіль за ініціативи завідувачки кафедри маркетингу Н. В. Карпенко студентам першого курсу проводяться заняття у форматі екскурсії бібліотекою. Її працівники розповідають про структуру бібліотеки, ознайомлюють із фондом навчального та наукового абонементу, правилами користування електронною бібліотекою, розділами бібліотечного сайту. А на завершення – звичайно ж селфі з підручником Ф. Котлера «Основи маркетингу».

 
Бібліотека – центр формування культури академічної доброчесності PDF Друк e-mail
Вівторок, 07 липня 2020, 14:37

БІБЛІОТЕКА – ЦЕНТР ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

https://ula.org.ua/255-programi-proekti/3582-kultura-akademichnoi-dobrochesnosti-rol-bibliotekАкадемічна доброчесність – це моральний кодекс та етичні правила цивілізованої наукової й освітньої спільноти. Стаття 42 Закону України «Про освіту» подає таке визначення поняття «академічна доброчесність»: «Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень» [1].

Зважаючи на важливість упровадження академічної доброчесності в Україні, статтю 58 Закону України «Про вищу освіту» доповнено пунктом 31 {згідно із Законом № 2145-VIII від 05.09.2017}, який наголошує, що дотримання в освітньому процесі та науковій (творчій) діяльності академічної доброчесності та забезпечення її дотримання здобувачами вищої освіти – є одним з важливих обов’язків науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників [2].

Електронне видання «Профіль компетентностей бібліотекарів з академічної доброчесності» наголошує, що «надання доступу до систем виявлення текстових збігів/ідентичності/схожості» є одним з важливих напрямів діяльності бібліотеки [3].

Із цією метою бібліотека ПУЕТ склала список програм, які надають безкоштовні послуги з перевірки текстів на унікальність.

СПИСОК ПРОГРАМ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ НА ПЛАГІАТ

  1. Advego Plagiatus http://advego.ru/plagiatus/ – одна із кращих і найшвидших програм для перевірки будь-яких текстів на унікальність. Для перевірки тексту його необхідно скопіювати у вікно із програмою і натиснути кнопку перевірки. Сайти, де знайшлися такі ж матеріали тексту, відображатимуться в нижньому вікні програми.
  2. Unichek https://unicheck.com/ – потужний інтелектуальний сервіс. Завдяки поєднанню надсучасних технологій та інтуїтивного дизайну Unicheck допомагає підвищити якість оригінальних текстів, а не просто вказує на текстові збіги (обов’язкова реєстрація та створення особистого кабінету).
  3. https://my.plag.com.ua/ – безкоштовний сервіс перевірки, багатомовний, професійний, інтерактивний, але є платні послуги для прискорення обробки. Обов’язкова реєстрація.
  4. https://content-watch.ru/text/ – онлайн перевірка на плагіат – безкоштовно, швидко та без реєстраціі! Ретельний аналіз тексту та пошук копій в Інтернеті. Спеціально розроблений алгоритм перевірить ваш текст на унікальность та відразу дасть результат.
  5. https://advego.com/antiplagiat/ – антиплагіат онлайн – безкоштовний сервіс перевірки тексту на плагіат, дублікати. Завдяки спеціальним алгоритмам антиплагіату текст надійно перевіряється на унікальність навіть після обробки синонімайзерами та програмами для «обходу антиплагиату», «підвищення» оригінальності статті відсотка плагіату документа.

Інформаційні джерела

  1. Про освіту : Закон України від 05.09.2017 № 2145-VIII [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text (дата звернення:06.07.2020) – Назва з екрана.
  2. Про вищу освіту: Закон України від 01.07.2014 № 1556-VII [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#Text (дата звернення:06.07.2020) – Назва з екрана.
  3. Профіль компетентностей бібліотекарів з академічної доброчесності [Електронний ресурс] : рекомендації / О. Бруй, Л. Савенкова, С. Чуканова; за участі:О. Ляху, О. Мурашко; рецензент: О. Гужва; Українська бібліотечна асоціація, Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Наукова бібліотека Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія». – Київ : Українська бібліотечна асоціація, 2019. – Онлайновий ресурс. – 16 с. – Режим доступу: https://ula.org.ua/images/uba_document/publications/AI_Profil_2019.pdf (дата звернення:06.07.2020) – Назва з екрана.
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 37