11 | 08 | 2020
Головна Інформація для читачів Бібліотеці Полтавського університету економіки і торгівлі – 50 років!
Останні виставки
Останні новини
Бібліотеці Полтавського університету економіки і торгівлі – 50 років! PDF Друк e-mail
П'ятниця, 28 вересня 2018, 10:05

Бібліотеці Полтавського університету економіки і торгівлі – 50 років!

1 жовтня 2018 року бібліотека Полтавського університету економіки і торгівлі відмічатиме свій 50-тирічний ювілей.

Бібліотеці Полтавського університету економіки і торгівлі – 50 років!

Від першої книги в фонді бібліотеки в 1968 році до 420 тисяч примірників книг, періодичних видань, електронних носіїв із записом і мережних локальних документів за 50 років виріс фонд бібліотеки. І якщо до 1998 рок розвиток бібліотеки йшов еволюційним шляхом без особливих змін в бібліотечних технологіях і підходах до обслуговування користувачів та накопичення інформаційних ресурсів, то саме в 1998 році було закладено початок змінам революційним: директором та провідними фахівцями бібліотеки був розроблений проект АБІС (автоматизованої бібліотечної інформаційної системи) для бібліотеки університету. Втілення його в життя потребувало насамперед розуміння і підтримки з боку першого проректора Косаріної В. П. і ректора Дорохіна В. О. І ця підтримка була бібліотекою отримана! А все інше залежало від менеджменту бібліотеки і дружних зусиль колективу. Колосальну лепту в цю роботу внесла Іванова В. В., яка на той час працювала програмістом ЦКТ (центру комп’ютерних технологій), і саме її направили до бібліотеки як фахівця з комп’ютерних технологій. Завдяки їй співробітники бібліотеки навчилися роботі на комп’ютері, а потім опанували професійну бібліотечну програму Лібер Медіа. В 2001 році Іванова В. В. розробила проект створення Електронної бібліотеки та структуру відділу АЕОД, який і очолила.

В бібліотеці панувала творча атмосфера, креативні ідеї виникали одна за одною. Електронний каталог, електронна бібліотека, сайт бібліотеки, електронний читальний зал, медіатека, комп’ютерізований читальний зал для науковців, Інституційний репозитарій, науково-дослідна робота на тему «Функціонування єдиного інтегрованого автоматизованого комплексу бібліотеки вищого навчального закладу в умовах трансформаційних суспільних змін», віртуально-довідкова служба, он-лайн консультант, електронна доставка документів, сторінка бібліотеки у фейсбук і т. п. Бібліотека університету стала справжньою бібліотекою 2.0. Все це заслуга чудової команди, яка в повному складі існувала до вересня 2017 р.: заступник директора Гула В. І., зав. відділами бібліотеки Лоза Л. А., Іванова В. В.(на сьогодні доктор наук, професор), Науменко І. О., Бабенко Ю. В., Волкова Г. С., зав. сектором автоматизації Іванов М. І. та всі без виключення співробітники бібліотеки.

Чудова бібліотека, найкраща бібліотека, крута бібліотека і т. п. епітети ми постійно чуємо від численних гостей університету різних рангів і посад, які знайомляться з її роботою. А цього літа бібліотека отримала свого роду міжнародне визнання. Під час роботи літньої Школи фізики високих енергій декілька студентів і професорів з різних країн попросили провести для них екскурсію по нашій бібліотеці. Вони надзвичайно високо оцінили якість фондів та інформаційних сервісів бібліотеки і навіть по доброму позаздрили нашим студентам, які мають можливість користатися її послугами.

З ювілеєм тебе, бібліотеко, здоров’я, наснаги і всього найкращого всім нинішнім твоїм працівникам і тим, що працювали в минулі роки!

Директор бібліотеки ПУЕТ з 1990 року

С. В. Садова

 
Google перекладач
Ukrainian Armenian Azerbaijani Belarusian Chinese (Simplified) English French Georgian German Italian Latvian Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish
Сага об ИКЕА
Современное делопроизводство (Документационное обеспечение управления)
Банер
Оцініть якість обслуговування і компетентність співробітників бібліотеки